Szablon wykonała wanilijowa | GT

sobota, 11 października 2014

J.M.Kaleta - Strażnik Bursztynowej Komnaty SPOTKANIE AUTORSKIE

Witajcie!

Na początku  z przyjemnością chciałybyśmy ogłosić, że Projekt MAŚLANA, o którym wcześniej wspominałyśmy, doszedł do skutku. Do końca pozostały jeszcze dwa dni, a suma już wynosi 113%. Nie można być chyba bardziej dumnym, że Panu Michałowi Krupie, początkującemu autorowi, udało się zrobić krok w stronę spełnienia kolejnego marzenia! (Link do projektu)

Tym razem piszemy w innej sprawie, którą głównie kierujemy do mieszkańców Wrocławia! (Również do innych osób, dla których pokonanie kilku kilometrów nie zrobi większej różnicy.)
Chciałybyśmy z przyjemnością powiadomić o spotkaniu autorskim z Panią Jolantą Marią Kaletą w Empiku RENOMA we Wrocławiu 18 października o godzinie 18:00 (EMPIK, Dom Handlowy Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40). Towarzyszyć mu będzie premiera najnowszej powieści „Strażnik Bursztynowej Komnaty”.

Czy autorce w swej najnowszej powieści uda się odkryć tajemnicę jednej z największych zagadek drugiej wojny światowej – gdzie ukryto Bursztynową Komnatę? Znalezione zwłoki Pawła Rylskiego, poszukiwacza Bursztynowej Komnaty, rzucają podejrzenie na dokonanie tej zbrodni  na żonę Ewę, historyka z zawodu. Sprawę komplikuje zaginięcie dokumentacji zebranej przez zamordowanego oraz kolejna ofiara śmiertelna. Rylska bierze sprawy w swoje ręce, kiedy widzi niechęć policji i prokuratury do rozwiązania tej zagadki, nie wiedząc jednak, że w ślad za nią podąża major kontrwywiadu MSW, który kiedyś też poszukiwał zaginionej komnaty. Wątek kryminalny i sensacyjny, fakty historyczne oraz uknuta intryga i gwałtowne zwroty akcji sprawiają, że powieść czyta się z ogromną przyjemnością, aż do zakończenia wręcz zaskakującego.
 
Jeżeli ktoś do tej pory nie zdążył usłyszeć o Pani Kalecie, a zachęcił go opis książki, wklejamy krótką notkę biograficzną:  
Jolanta Maria Kaleta – rodowita wrocławianka, z wykształcenia historyk i politolog. Jest autorką następujących powieści: Obcy w antykwariacie,  Lawina, Operacja Kustosz, Wrocławska Madonna, Kolekcja Hankego, W cieniu Olbrzyma, Złoto Wrocławia, Duchy Inków oraz ta najnowsza Strażnik Bursztynowej Komnaty. W każdej swojej książce Autorka odwołuje się do autentycznych i historycznych zdarzeń mających miejsce w przeszłości. Wydarzenia często rozgrywają się we Wrocławiu lub w którymś z uroczych miasteczek na Dolnym Śląsku, choć czasami bohaterowie, by zrealizować jakiś cel, muszą wyjechać poza granice kraju.

Przedsięwzięcie patronuje Wydawnictwo Psychoskok

2 komentarze:

Obserwatorzy